Sub Black: Nur 10 Patienten können nach Deutschland gehen. Sie sollten keine britische Mutation im Virus iROZHLAS sein

Sub Black: Nur 10 Patienten können nach Deutschland gehen.  Sie sollten keine britische Mutation im Virus iROZHLAS sein

Deutschland kann nur zehn tschechische Patienten mit Govit-19 aufnehmen. Darüber hinaus vertraten die Deutschen die Auffassung, dass die transplantierten Patienten keine Mutation des britischen Koronavirus aufwiesen. Dies erklärte der stellvertretende Gesundheitsminister Vladimir erný am Sonntag in der tschechischen Fernsehsendung Otaski Veklava Moravek. Ladislav Dusek, Leiter der Gesundheitsinformationsagentur, fügte hinzu, dass die geplanten Verfahren in Krankenhäusern aufgrund der hohen Anzahl von Krankenhauseinweisungen noch nicht eingeleitet wurden.



Brock

Auf Facebook teilen


Auf Twitter teilen

Auf LinkedIn teilen

Drucken


Kopieren Sie die URL-Adresse



Kurzadresse




Schließen



Am Freitag veranlasste das Ministerium, dass 25 Personen aus der Tschechischen Republik und Sokolo mit dem Krankenwagen in Krankenhäuser in der Region Prag, Mittelböhmen und Pilson gebracht werden. Foto: Leo Kucera | Quelle: GD HZS CR

Unter anderem die Regierung der Region Karlsbad forderte die Regierung auf, Patienten aus dem überlasteten Septil-Krankenhaus in das nahe Deutschland zu transportieren. Das Volk reichte eine Petition ein.

Am Sonntag sagte der stellvertretende Minister Černý, dass der Transport nur eine symbolische Geste sei, da Gespräche mit Deutschland gezeigt hätten, dass tschechische Patienten zumindest mit Betten versorgt werden könnten. Darüber hinaus muss die tschechische Seite nachweisen, dass Patienten keine britische Coronavirus-Mutation haben, die sich laut Experten schneller ausbreitet als der ursprüngliche Typ.


Převozy pacientů po Česku jsou pro nás drahé, říká hejtman Kulhánek. Chce spolupráci s Německem


Číst článek

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) s dalšími zástupci resortu včetně Černého chebskou nemocnici ve čtvrtek navštívili. Podle náměstka má nemocnice objektivně problémy jako nedostatek lékařů na interním oddělení, ale při návštěvě vyšly najevo i jiné věci.

„V chebské nemocnici leží relativně velký počet německých občanů, kteří by měli být odesláni do Německa, a to se neděje,“ uvedl Černý.

Dodal, že v Česku je dostatečná kapacita volných lůžek, aby bylo možné zajistit místo pro všechny pacienty ze všech krajů.

Situace v nemocnici Cheb je týdny vypjatá. Podle mluvčího Karlovarské krajské nemocnice Vladislava Podrackého prošlo za leden zdejším oddělením ARO 50 pacientů, před covidem to bylo okolo 160 pacientů ročně.

I lůžka JIP jsou přetížená. Běžně je na nich asi 25 lidí měsíčně, v lednu 61. Ministerstvo v pátek organizovalo převozy 25 lidí z Chebu a Sokolova sanitkami do nemocnic v Praze, Středočeském a Plzeňském kraji.

Podle dřívějších vyjádření Blatného a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) lze k převozům využívat také vrtulníky.

28 procent testů pozitivních

Elektivní, tedy plánované zákroky se mezitím v nemocnicích v blízké době neobnoví kvůli množství hospitalizovaných s covidem-19. Počet hospitalizovaných by musel klesnout asi na 2000, nyní je takových pacientů 5800, uvedl šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Dodal, že se zastavil pokles denních přírůstků nakažených, což zřejmě působí šíření britské mutace koronaviru.


Imunolog Hel: V Česku je přítomnost britské mutace v řádu desítek procent, situace je alarmující


Číst článek

Kdyby předchozí trend poklesu pokračoval, dostával by se už podle něj počet hospitalizovaných pomalu na úroveň, kdy by bylo možné zahájit i plánované operace a zákroky. Počty nově nakažených ale stagnují.

Poměr pozitivních testů z celkového počtu provedených se podle Duška drží zhruba na 28 procentech, což je poměrně hodně. „Pokud by to začalo růst, tak je to naprosto jednoznačná známka toho, že dochází ke zvyšování virové nálože v populaci,“ vysvětlil.

Dušek reagoval také na informaci, že nemocnice do statistik pacientů s covidem-19 nehlásí ty hospitalizované s nemocí, kteří už mají negativní test, přestože v zařízení stále leží s navázanými potížemi. Šéf Ústavu zdravotnických informací to potvrdil, problém z tohot však podle něj neplyne.

„Víme, že zátěž nemocnic je pokračující,“ vysvětlil. Nejde podle něj o nic nového, systém tak funguje delší dobu a poskytuje pro řízení zdravotnictví dostatečné informace. Jedním z důvodů, proč je tak nastaven, je ulehčení administrativy nemocnicím, uvedl Dušek.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresu



Zkrácená adresa




Zavřít



HINTERLASSEN SIE EINE ANTWORT

Please enter your comment!
Please enter your name here