Die deutsche Luftwaffe wird 80 Lungenbeatmungsgeräte nach Brasilien bringen, das einer neuen Welle von Kojoten-19-Epidemien und dem damit verbundenen Gesundheitsrückgang ausgesetzt ist. Laut DPA werden die Geräte aus der Amazonas-Metropole stammen, deren Krankenhäusern im Januar der Sauerstoff ausgegangen ist und deren lokales Gesundheitssystem praktisch zusammengebrochen ist.
Auf Facebook teilen
Auf Twitter teilen
Auf LinkedIn teilen
Drucken
Kopieren Sie die URL-Adresse
Kurzadresse
Schließen
Laut DPA wird der militärische Airbus A310 MRDT am Freitag von Köln abfliegen und am nächsten Tag in Manaus landen, der mehr als zwei Millionen großen Metropolregion des brasilianischen Bundesstaates Amazonas. Die Fans werden vom Bundesgesundheitsministerium aus seinem Bestand zur Verfügung gestellt.
Jako noční můra. Agresivnější mutace a nedostatek opatření udělaly z Brazílie laboratoř pod širým nebem
Číst článek
Brazílie je pandemií jednou z nejhůře postižených zemí na světě. V noci na čtvrtek ohlásila 90 303 potvrzených případů koronaviru za poslední den. Byl to dosud nejvyšší denní přírůstek v této zemi s 210 miliony obyvatel. Současně evidovala 2648 dalších úmrtí, což je druhá nejvyšší denní bilance od začátku pandemie. Celkově se v jihoamerické zemi infikovalo koronavirem už téměř 11,7 milionu osob, z nichž 284 775 zemřelo. V obou případech se po Spojených státech jedná o druhý nejvyšší údaj na světě.
I mimo Manaus se brazilský zdravotnický systém nachází na hraně kolapsu a místy již také zkolaboval. Neustále se rozrůstá seznam měst, kde se zcela vyčerpala kapacita lůžek na jednotkách intenzivní péče a kde stovky lidí čekají na zákrok lékařů.
Prezident Jair Bolsonaro, který od počátku epidemie nebezpečí koronaviru zlehčoval a v současnosti zpochybňuje i smysl očkování proti covidu-19, odmítá zpřísnit opatření v obavě z negativních hospodářských dopadů, dodává DPA.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn
Tisknout
Kopírovat url adresu
Zkrácená adresa
Zavřít